زناشویی

هایمنوپلاستی چیست؟

هایمنوپلاستی به چه صورت است؟

در فرهنگ خاورمیانه به خصوص کشورهای اسلامی مانند ایران، باکرگی دختران از اهمیت بالایی برخوردار است و ممکن است در صورت از دست دادن باکرگی با مشکلاتی در زندگی خود مواجه شوند. در همین ابتدا باید گفت که باکرگی و پرده بکارت به صورت علمی ثابت شده نیست و ممکن است در بسیاری از زنان، اصلا چیزی تحت عنوان پرده بکارت وجود نداشته باشد. اما بطور کلی پرده بکارت صرفاً با رابطه جنسی از بین نمی رود، بلکه ممکن است با ورود جسم خارجی، خودارضایی‌های شدید، ورزش هایی مانند اسب سواری، وارد شدن ضربه آلت تناسلی زنانه و… دچار آسیب شوند. 

برای اینکه مشکل آسیب پرده بکارت حل شود، میتوان از عمل جراحی هایمنوپلاستی استفاده کرد. سایت مولینا یکی از برترین سایت های فعال در زمینه مسائل جنسی و لوازم مورد نیاز مربوط به آن است، قصد دارد برای شما توضیح دهد که هایمنوپلاستی چیست و چه مزایا  و عوارضی دارد.

برای خرید کاندوم شکلاتی از مولینا کلیک کنید.

آشنایی با هایمنوپلاستی

هایمنوپلاستی همان عمل جراحی ترمیم پرده بکارت است که به روش های مختلفی انجام می شود. این جراحی با بی حسی موضعی انجام می گیرد. هدف از این جراحی ترمیم بکارت و بازگرداندن باکرگی به دخترانی است که به هر دلیلی بکارت خود را از دست داده اند. انجام این جراحی در بعضی از کشورها مجرمانه بوده و انجام نمی شود، در حالی که در بسیاری از کشورها از جمله ایران منع قانونی ندارد. در ادامه با انواع مختلف عمل هایمنوپلاستی آشنا خواهید شد. 

انواع هایمنوپلاستی 

در انجام عمل هایمنوپلاستی، جراحان از روش های مختلفی استفاده می کنند. نوع عمل جراحی بستگی به نحوه پارگی پرده بکارت دارد. تکنیک های به کار رفته برای ترمیم پرده بکارت به شرح زیر است:

روش اصلی

این روش متداول ترین و پراستفاده ترین روش ترمیم پرده بکارت است. اگر بقایای پرده وجود داشته باشد می توان بقایا را به هم دوخت و پارگی را ترمیم کرد. این جراحی سرپایی است و حدود نیم ساعت تا 40 دقیقه طول می کشد. نخ های بخیه قابل جذب هستند و نیازی به کشیدن ندارند.

روش بازسازی پرده بکارت

 این روش زمانی کاربرد دارد که بقایای پرده باقی نمانده باشد. برای این کار، جراح از غشای بافت داخل واژن که شبیه بافت پرده بکارت است، استفاده می کند تا یک پرده جدید بسازد. بعد از این جراحی، شخص نمی تواند تا سه ماه رابطه جنسی داشته باشد.

روش الوپلنت

 این تکنیک در مواردی استفاده می شود که نمی توان بقایای پرده را به هم دوخت. به همین دلیل در این روش جراحی یک ماده زیستی که در پیوند از آن استفاده می شود داخل واژن گذاشته می شود. این ماده مثل پرده بکارت عمل می کند. این جراحی حدود دو ساعت و با بی حسی موضعی انجام می شود.

بعد از هایمنوپلاستی، پاره شدن بکارت با درد و سختی بیشتری انجام و واژن باز می شود. به خصوص اگر همزمان با این جراحی عمل تنگ کردن واژن را نیز انجام داده باشید. 

برای خرید کاندوم عروسکی از مولینا کلیک کنید.

ترمیم پرده بکارت با لیزر

 بعد از هایمنوپلاستی و ترمیم یا ایجاد پرده بکارت طی جراحی، مرحله دیگری با لیزر انجام می شود. در ترمیم بکارت با لیزر، جراح از پرتوهای لیزر برای تمیز و یک دست کردن نتیجه جراحی ترمیمی استفاده می کند. با این روش جای بخیه ها و عمل جراحی روی واژن یا دهانه ورودی آن ایجاد نمی شود. 

هایمنوپلاستی یا ترمیم پرده بکارت

مزایای انجام هایمنوپلاستی

مهمترین مزیت این روش نسبت به روش های دیگر این است که ریسک کمی دارد. به علاوه انجام این جراحی با هر تکنیکی که انجام شود مزایای زیر را دارد:

 • بدون نیاز به بستری شدن؛
 • سرپایی؛
 • بدون درد موقع عمل؛
 • بدون عوارض جانبی در دراز مدت؛
 • دوره نقاهت کوتاه؛
 • ایجاد درد و خونریزی بعد از نزدیکی.

همچنین این جراحی در مدت زمان کوتاهی انجام می شود و جای جراحی و بخیه ها بعد از طی دوران نقاهت باقی نمی ماند. شما می توانید به وسیله‌ این روش، پرده بکارت خود مجددا ترمیم نمایید‌. 

برای خرید کاندوم گیاهی از مولینا کلیک کنید.

معایب جراحی هایمنوپلاست

معمولا عوارض هایمنوپلاستی چندان جدی نیست. بعد از جراحی به طور طبیعی شخص ممکن است با عوارض بعد از ترمیم بکارت روبرو شود:

 • تورم و التهاب واژن؛
 • درد؛
 • عفونت؛
 • کبودی پس از عمل؛
 • لکه بینی تا چند روز بعد از عمل؛
 • تغییر رنگ پوست واژن.

این عوارض بعد از چند روز از بین می روند. برای کاهش عوارض ناخواسته بهتر است حتما به یک دکتر خوب برای ترمیم بکارت مراجعه شود. همچنین در صورتی که این عوارض بعد از یک هفته از بین نرفت، بهتر است به پزشک معالج خود مراجعه کرده و این مورد را با او در میان بگذارید تا با یک سری داروی ضد حساسیت و آنتی بیوتیک، مشکل را رفع نماید.

مراقبت های بعد هایمنوپلاستی  

بعد از جراحی باید بهداشت لباس زیر و ناحیه تناسلی را رعایت کنید. برای مراقبت های بعد از هایمنوپلاستی رعایت نکات زیر ضروری است:

 • مصرف آنتی بیوتیکهای تجویز شده برای پیشگیری از عفونت؛
 •  استفاده از کمپرس گرم و سرد برای کاهش درد و تورم؛
 •  استفاده از قرص های مسکن برای کاهش درد (در صورت نیاز)؛
 • حمام نرفتن بعد از جراحی به مدت 2 تا 3 روز؛
 •  عدم انجام هر نوع فعالیت ورزشی تا 6 هفته بعد از عمل؛
 • همچنین خانم هایی که هایمنوپلاستی انجام داده اند نباید تا 8 هفته بعد از عمل ترمیم بکارت رابطه جنسی داشته باشند

رعایت این نکات برای ترمیم درست پرده بکارت و جلوگیری از آسیب های احتمالی به بدن ضروری است. به شما پیشنهاد می شود حتما مراقبت های بیشتر را از پزشک مربوطه سوال کنید و در رعایت موارد گفته شده اقدام نمایید‌. 

برای خرید کاندوم میوه ای از مولینا کلیک کنید.

ترمیم پرده بکارت

انجام عمل هایمنوپلاستی برای ترمیم پرده بکارت، در ایران غیر قانونی نیست. بنابراین شما می توانید با مراجعه به پزشک زنان که این عمل را انجام می دهند، نسبت به ترمیم پرده‌ بکارت خود اقدام کنید. ترمیم پرده بکارت به هر دلیلی که باشد، امکان پذیر است. بنابراین نگرانی از این بابت نداشته باشید. سایت مولینا که یکی از سایت های معتبر فروش انواع لوازم زناشویی از جمله کاندوم های طعم دار و معمولی می باشد، در این مقاله سعی کرده است که هایمنوپلاستی را برای شما توضیح دهد‌. شما می توانید انواع لوازم زناشویی مورد نظر را از طریق این سایت تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید